Aflat la doar 500 de metri de stația de metrou Piața Romană, Leonardo Hotel Bucharest City Center de 4 stele este situat într-o zonă de cumpărături din Bucureşti, în imediata apropiere de Muzeul Colecțiilor de Artă. Facilitățile de la fața locului oferă locuri de parcare, un bar tip lounge și un hol mic cu un centru de afaceri.
Acest hotel are 78 de camere dotate cu acces gratuit la internet wireless și un TV cu ecran plat cu canale prin satelit, precum și cu opțiuni de self-catering, cum ar fi un mini-bar și facilități pentru prepararea băuturilor calde. Pentru confortul oaspeților, există climatizare. Oaspeții pot folosi un duș roll-in, precum și halate.
De asemenea, oaspeții își pot menține rutina de fitness cu fitness la o zonă de fitness disponibil la fața locului.
Leonardo Hotel Bucharest City Center vă poate oferi, de asemenea, un mic dejun tip bufet. Restaurantul à la carte restaurant Hotel de la proprietatea oferă preparate pentru lunch. La 250 de metri distanță se află pub care servește preparate din bucătăria Europese.
O locație confortabilă chiar în inima orașului Bucureşti oferă acces rapid la Mănăstirea Antim, care se află la aproximativ 25 de minute de mers pe jos. Situat 500 m de Piața Revoluției, Leonardo Hotel Bucharest City Center se află la 2.8 km de Parcul Regele Mihai I al României. Oaspeții ar putea vizita Parcul Ion Voicu, care este la aproape 15 minute de mers pe jos. La la 3.2 km distanță se află Muzeul Satului Dimitrie Gusti, în timp ce stația de autobuz Piata Revolutiei se află aproape de hotelul pentru nefumători. Leonardo Hotel Bucharest City Center se află la aproximativ 15 minute de mers pe jos de gara Bucharest North.
Aeroporturi
Aeroporturi
Aici puteți găsi recenzii verificate pe care utilizatorii noștri le-au postat pe acest site.
Vladimir
2024-08-02
Locația hotelului este foarte bună, aproape de multe atracții.
Personalul a fost nepoliticos și neprofesionist în timpul rezervării. Curățenia din camere nu a fost satisfăcătoare, iar ușa nu funcționa bine.
Andreas
2024-05-27
Locația excelentă, aproape de centru și cu o priveliște minunată din cameră.
Elizabeth
2024-04-30
Am apreciat foarte mult amabilitatea personalului de la recepție și micul dejun care a fost foarte gustos. De asemenea, camera a fost confortabilă și bine amplasată, aproape de centrul orașului. Totuși, curățenia în cameră ar putea fi îmbunătățită, deoarece am întâmpinat câteva probleme legate de igienă.
Günter
2024-04-13
Locație excelentă, dar curățenia și personalul ar putea fi mai atenți.
Jean-Baptiste
2024-03-18
Locația este excelentă, aproape de centru, iar mâncarea de la restaurant e delicioasă. Personalul de la recepție a fost amabil, însă am avut parte de niște deranjuri cu zgomotul lucrărilor. Curățenia în cameră ar putea fi îmbunătățită, dar în general, am avut o experiență plăcută.
Ernst
2024-01-26
La Golden Tulip, am avut o cameră cu vedere superbă, iar patul era extrem de confortabil. Personalul, în special Gabriela și Alina, a fost foarte amabil. Micul dejun proaspăt și variat ne-a impresionat cu adevărat!
Friedrich
2023-11-06
Am apreciat cel mai mult profesionalismul și amabilitatea personalului, care au făcut șederea mai plăcută. Din păcate, micul dejun a fost o dezamăgire, foarte sărăcăcios pentru acest hotel de 4 stele. Camerele păreau mai mici decât în poze, dar aș reveni totuși.
Juliane
2023-10-27
Locația este fantastică, cu priveliști spectaculoase din camerele de la etajele superioare. Micul dejun oferă produse de calitate, iar cafeaua este excelentă. Camerele și băile sunt surprinzător de spațioase și foarte curate. Personalul este mereu amabil și dornic să ajute. Wi-fi-ul este rapid și eficient. ☕.
Henry
2023-08-30
Am avut o ședere minunată, raportul calitate-preț a fost excelent, iar camera a fost mult mai spațioasă decât ne așteptam. Locația e perfectă, aproape de centru, iar personalul a fost extrem de amabil și servicial pe tot parcursul sejurului nostru.
Varianta de mic dejun ar putea include mai multe opțiuni calde.
Richard
2023-07-18
Locație excelentă, aproape de centru. Cameră spațioasă și curată. Personal amabil și serviabil. Micul dejun variat și de calitate. Restaurant cu mâncare gustoasă și servire promptă. Priveliște minunată de la etaj.
Nimic de reproșat.